Domů
A+ R A-

Daiwa cup 2011

daiwa-cup-2011-1

Je tady 29. říjen a s ním přívlačový závod sponzorovaný firmou Daiwa-Cormoran. Tento závod, pod názvem DAIWA CUP, je vedle známých závodů HUSTOPEČSKÝ POHÁR a KING SPIN CUP, NOVĚ zařazen do seriálu pohárových závodů v rámci GRAND PRIX a je uspořádán na na zcela novém soukromém revíru „Polouveské rybníky“ v katastru obce Jeseník nad Odrou.

Před závodem bylo do jezera vpuštěno 1 800 kg pstruha duhového z toho 900 kg s průměrnou váhou 0,5 kg a dalších 900 kg s průměrnou váhou 1 kg. Dále se zde vysadilo cca 100 kg okouna. Na jaře bylo vysazeno 200 kusů rychlené štiky, jež nyní dosahuje průměrné délky 70 cm. V revíru se vyskytuje dálí bolen, candát a samozřejmě kapr, který je stěžení lovenou rybou.

daiwa-cup-2011-2

I přes toto nebývalé velké množství vysazených ryb se to v samotném závodě nijak neprojevilo a ulovilo se po celkovém sečtení 74 kusů ryb, kde v druhové skladbě převažoval okoun a pstruh duhový, mezi jinými byly uloveny plotice a perlíni. Štiky vůbec nebraly, pouze Standa Pernický jednu přesvědčil, ale bohužel mu to u podběráku pěkná sedmdesátka ukousla. Závodů se zúčastnilo 34 závodníků z Česka, Polska a Slovenska.

Jak to již v závodech chodí, někteří závodníci byli více a jiní méně úspěšní. Tou nejúspěšnější formací byla dvojice: David Vojáček se svojí přítelkyní Lucií Pavlasovou, kteří spolu získali nejvíce ocenění. Občerstvení pro závodníky, které bylo zahrnuto do ceny startovného, bylo připraveno od 11:15 až do 12:45. Jako hlavní chod se podával smažený kuřecí řízek s pečivem, okurkou, a jako zákusek se medovník od paní Síkorové, která nám ho dodala sponzorsky, a tímto jí také děkujeme za sladkou tečku za vydatným obědem.

daiwa-cup-2011-3

Závody byly rozděleny do 3. kol na 2 skupiny A a B.

Prezentace závodníků, losování sektorů a příprava na samotný závod probíhala od 6:00 do 7:30.
1. kolo závodu A
probíhalo od 7:30 do 8:15, po té následovalo 15minut na rotaci a občerstvení.
1. kolo závodu B
probíhalo od 8:30 do 9:15, po té následovalo 15minut na rotaci a občerstvení.
2. kolo závodu A probíhalo od 9:30 do 10:15, po té následovalo 15minut na rotaci a občerstvení.
2. kolo závodu B probíhalo od 10:30 do 11:15, po té následoval oběd, na který byl čas 1hodinu a 30minut.
3. kolo závodu A, probíhalo od 12:45 do 13:30, po té následovalo 15minut na rotaci a občerstvení.
3. kolo závodu B, probíhalo od 13:45 do 14:15, po té následovala volná zábava a čekání na výsledky. Od 14:15 do 16:00 probíhalo vyhlášení výsledků.

Protože závody byly rozděleny do 3. kol na dvě skupiny, bylo vyhodnoceno každé kolo zvlášť. Tady jsou výsledky, za které byli všichni oceněni pohárem: